Lap tetejére
Hirek Tesztek RSS facebook
IT-Extreme hírportál
Szerver/Üzlet
sulaki - 2021-02-17

Az idei kategóriák a koronavírussal kapcsolatos kihívásokra is reflektálnak...

Immár harmadik alkalommal hirdeti meg a Vodafone Magyarország Alapítvány a nagy sikerű Vodafone Digitális Díjat, mellyel célja, hogy ösztönözze és elismerje azokat az innovátorokat, akik digitális megoldásukkal valamely társadalmi kihívásra kínálnak megoldást. A 15 millió forint összdíjazású pályázatra idén olyan projektekkel lehet nevezni, melyek az oktatás, az egészségügy vagy a környezetvédelem területén könnyíthetik meg mindennapjainkat. A Vodafone Digitális Díj részletei itt érhetők el.

Az idei pályázati témák reflektálnak a minket pillanatnyilag körülvevő legfontosabb kihívásokra. Az innovációs versenyen bárki részt vehet, aki a fenti témákra tud reagálni egy már működő, de fejlesztendő projekttel vagy egy éppen bevezetés előtt álló digitális megoldással.

  • A Digitális Oktatás kategóriában olyan pályamunkákkal lehet pályázni, amelyek a technológia segítségével könnyebbé, hatékonyabbá vagy élményszerűbbé teszik a tanulást illetve az oktatást a diákok, a pedagógusok vagy a szülők számára.
  • A Digitális Egészségügy kategóriábanolyan megoldásokat vár a Vodafone Alapítvány, melyek a technológia segítségével hozzájárulnak az egészségügyi ellátás hatékonyabbá tételéhez vagy támogatják a digitális eszközök használatának népszerűségét az egészségügyi szektorban.
  • A Bolygónk és Fenntarthatóság kategóriában olyan innovatív, digitális megoldásokat várnak, amelyek hozzájárulnak a környezettudatosság széleskörű elterjesztéséhez és a környezet megóvásához.
„Az idei kategóriák meghatározásakor is figyelembe vettük társadalmunk már meglévő és újonnan fellépő kihívásait, köztük a környezetvédelem kérdéskörét, illetve a világjárvány révén felmerült nehézségeket, melyek az oktatás és az egészségügy területén keletkeznek. Az elmúlt időszak rávilágított, hogy hatékonyabban kell fellépnünk ezeken a területeken, és saját vállalati tevékenységünk mellett a magánszemélyeket és a vállalkozásokat is arra kell ösztönöznünk, hogy felkarolják ezeket a társadalmunk működése szempontjából alapvető fontosságú területeket.” – mondta el Dr. Orbán Anita, a Vodafone Magyaroszág Vállati Kapcsolatokért Felelős Vezérigazgató-helyettese, az Igazgatóság tagja.

A Vodafone Digitális Díjra idén is várják mind a magánszemélyek, mind a vállalkozások – nonprofit szervezetek és startupok – jelentkezését. A pályázat összdíjazása 15 millió forint, ami kiemelkedőnek számít ma Magyarországon a vállalatok által kiírt pályázatok között.

„A világjárvány hatására a telekommunikáció, a technológia minden korábbinál fontosabb szerepet tölt be az életünkben, hiszen ezek segítségével tudjuk tartani a kapcsolatot szeretteinkkel, tanulhatunk, dolgozhatunk. Az életünk talán már sohasem lesz olyan, mint korábban, de ez a most zajló változás egyben lehetőség is arra, hogy közösen egy jobb, fenntarthatóbb digitális világot teremtsünk. Épp ezért óriási szerepük van most azoknak a nagyszerű innovátoroknak, akik digitális megoldásaikkal az oktatás és az egészségügy jobbá tételét, valamint a fenntarthatóság megteremtését szolgálják.” – mondta el Amanda Nelson, a Vodafone Magyarország Vezérigazgatója.  

2021-ben a Vodafone Digitális Díj zsűrijéhez digitális oktatási, egészségügyi és fenntarthatósági szakértők is csatlakoztak. Így Dr. Solymár Károly Balázs (a zsűri elnöke; Digitalizációért Felelős Helyettes Államtitkár, Innovációs és Technológiai Minisztérium) és Dr. Orbán Anita (Vállalati Kapcsolatokért Felelős Vezérigazgató-helyettes, az Igazgatóság tagja, Vodafone Magyarország) mellett az idei évben Litkai Gergely, a Dumaszínház tulajdonosa és produkciós vezetője, Pistyur Veronika, a Bridge Budapest ügyvezetője, Sipos Katalin, a WWF Magyarország igazgatója, Dr. Erdős Sándor, Digitális Kórházi Angyal, valamint Váczi Dorka, Digitális Oktatás Angyal fogja értékelni a beérkező pályázatokat.

„Soha nem látott mértékűre nőtt az igény azokra a digitalizáció területén dolgozó szakemberekre, akik ezt az összetett rendszert különböző szemszögből átlátják, és olyan megoldásokat alakítanak ki, amelyekkel az életünk jobbá, hatékonyabbá válik” – mondta dr. Solymár Károly Balázs. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium digitalizációért felelős helyettes államtitkára hozzátette: „Kulcsfontosságú feladatunk, hogy Magyarország az elsők között legyen az infokommunikációs, 5G-n alapuló szolgáltatások kialakításában és használatában egyaránt, ehhez pedig magasan képzett szakemberekre van szükségünk. A jövőt az olyan fiatal informatikusok alakítják, akik rugalmasak, innovatívak, és képesek ötleteiket folyamatosan továbbfejleszteni. Azt gondolom, hogy jó úton járunk, hiszen ezen célok elérését olyan kezdeményezések szolgálják, mint például a Vodafone Digitális Díj.”

 

 

 

 

Technikai információk:

  1. A Vodafone Digitális Díjjal kapcsolatos információk és a jelentkezési lap a következő linken érhetők el: https://www.vodafone.hu/vodafonerol/vodafone-a-tarsadalomert#digitalis_dij
 

  1. Kategóriák:
-          Digitális Oktatás

-          Digitális Egészségügy

-          Bolygónk és Fenntarthatóság

 

  1. Pályázati időszak: 2021. február 11. – 2021. április 20.
  2. Zsűri:
-          Dr. Solymár Károly Balázs, Digitalizációért Felelős Helyettes Államtitkár, Innovációs és Technológiai Minisztérium

-          Dr. Orbán Anita, a Vodafone Magyarország Vállalati Kapcsolatokért Felelős Vezérigazgató-helyettese, az Igazgatóság tagja

-          Litkai Gergely, a Dumaszínház tulajdonosa és produkciós vezetője

-          Pistyur Veronika, a Bridge Budapest ügyvezetője, Oktogon Ventures partner

-          Sipos Katalin, a WWF Magyarország igazgatója

-          Dr. Erdős Sándor, a Vodafone Magyarország Alapítvány Digitális Kórházi Angyala

-          Váczi Dorka, a Vodafone Magyarország Alapítvány Digitális Oktatási Angyala