Lap tetejére
Hirek Tesztek RSS facebook
IT-Extreme hírportál
Számítástechnika
Sulaki - 2016-11-18

Az egész országban segíthetnek majd a KórházSuli önkéntesei

Jövőre is folytatja együttműködését a KórházSuli program és a Telenor. A tartósan kórházi ellátásra, vagy a lassú felépülés miatt magántanulói státuszban otthoni, önálló tanulásra szoruló diákokat személyre szabott, digitális tananyagokkal segítő kezdeményezés az egész országban elérhetővé válik. A programban önkéntes egyetemisták mellett a középiskolások a KórházSuli önkénteseként teljesíthetik az érettségihez kötelező iskolai közösségi szolgálatot.

 

A KórházSuli projekt keretében mostanáig közel kétszáz személyre szabott tananyag készült több, mint száz önkéntes tananyagfejlesztő, valamint pedagógusok közreműködésével olyan beteg gyerekek számára, akik tartós kórházi ellátásra vagy otthoni ápolásra szorulnak. Annak érdekében, hogy ez alatt az idő alatt se maradjanak le iskolai tanulmányaikkal, a KórházSuli önkéntesei és tanárai segítenek a gyerekeknek.

 

Az önkéntesek egy része a beteg gyerekek személyes igényeinek megfelelő témában és tartalommal laptopon vagy táblagépen használható, interaktív elektronikus tananyagokat készít az erre a célra kialakított, E-StudyGroup nevű online felületen. A diákok által szerkesztett anyagokat önkéntes pedagógusok lektorálják. Az így készült tananyagok segítségével a kórházban lévő gyerekek a hagyományos tankönyveknél élvezetesebben, személyre szabott módon sajátíthatják el az ismereteket. Emellett a projekthez csatlakozott több tucat önkéntes egyetemista, akik személyesen, illetve Skype-on keresztül korrepetálják a kórházban lévő diákokat. A program harmadik pillére egy olyan évente megrendezésre kerülő képzőművészeti kiállítás, ahol a segítők és segítettek azonos témakörben alkothatnak.

 

A Telenor tavaly ősszel, a digitális oktatás elterjesztést célzó Hipersuli programján keresztül csatlakozott a KórházSuli-projekthez, és egy digitális tananyagok kifejlesztését célzó pályázattal, mobilinternettel, valamint munkatársainak szaktudásával támogatja a kezdeményezést. Emellett a vállalat munkatársai mostantól önkéntesként is csatlakoznak a programhoz, tananyagfejlesztést, mentorálást, korrepetálást vállalva.

 

A KórházSuli programhoz az érettségi megszerzéséhez kötelezően elvégzendő 50 órás iskolai közösségi szolgálat keretében is csatlakozhatnak a középiskolások, és digitális tananyagok fejlesztésével támogathatják a beteg gyerekeket.  A KórházSuli új önkéntesei a Telenor székházában november 17-én szervezett, a KórházSuli kórházpedagógusai, pedagógusai és tapasztalt tananyagfejlesztő diákjai által tartott workshopokon sajátíthatták el az elektronikus tananyagok fejlesztésének mikéntjét, valamint érzékenyítő tréningen készülhettek fel arra, hogyan tudják a leghatékonyabban segíteni a beteg gyerekek tanulmányi fejlődését.

 

„A Telenorral fontos törekvésünk, hogy a rendelkezésre álló eszközeinket, Hipernet hálózatunkat, digitális szolgáltatásainkat és szaktudásunkat az oktatás fejlesztésének szolgálatába állítsuk. Ennek a törekvésnek köszönhetően született meg Hipersuli programunk, és ezért támogatjuk a KórházSulit is. Több ezer fiatalnak mutattuk már meg, hogy a digitális eszközöket nem csupán játékra, kapcsolattartásra, de tanulásra is lehet, sőt, érdemes használni. A KórházSulival való együttműködésünk révén nem csak még több fiatalhoz juthat el ezt az üzenet, de örömünkre szolgál, hogy a fiatal önkéntesek révén rengeteg értékes, tanulást segítő digitális anyag is születik” – mondta el Ole Bjorn Sjulstad, a Telenor vállalatfejlesztési vezérigazgató-helyettese.

 

Amikor a 2014/15-ös tanév második félévében Prievara Tibor és Berczelédi Réka kollégáimmal beindítottuk a KórházSulit, csak titkon reméltük, hogy ekkora sikere és támogatói hálózata lesz a programunknak. Szinte egy teljes tanév leforgása alatt eljutottunk odaáig, hogy a fővárosi hatókört az óriási igények miatt országos méretűvé kell növelnünk. Ez a kezdeti erőforrásainkkal teljesíthetetlen feladat lett volna. Hálásak vagyunk a Telenor támogatásnak, amely segítségével 2017-ben elkezdhetünk gőzerővel dolgozni a program szélesítésén, a folyamatok finomításán, a képzési rendszer fejlesztésén, az önkéntes fiatalok közösségé kovácsolásán. Számomra a KórházSuli messze túlmutat a számokon: a bizalomról, egymás elfogadásáról és segítésről, a résztvevők személyiségfejlesztéséről és -fejlődéséről, a felnövekvő generáció szemléletformálásáról, vagyis a jövőbe vetett hitünkről szól” – mondta el Tóthné Almássy Monika, a KórházSuli egyik alapítója, kórházpedagógus.