Lap tetejére
Hirek Tesztek RSS facebook
IT-Extreme hírportál
Szerver/Üzlet
Sulaki - 2016-11-16

-          A Fujitsu Cloud IoT Platform a hagyományos IoT-megoldások komplexitását megszüntetve, minden vállalat számára könnyen elérhetővé teszi az üzletiintelligencia-adatokat

A nagy teljesítményű IoT-alapú megoldások tervezését, bevezetését és üzemeltetését gyorsító Fujitsu Cloud
Internet
of Things (IoT) Platform már az EMEIA régióban is elérhető a Cloud Service K5 ökoszisztéma részeként.

 

A piaci viszonyok és az ügyfélelvárások pillanatok alatt változnak. Ha egy vállalat versenyképes kíván maradni, gyors és megfelelő reakcióra van szüksége ahhoz, hogy versenyképességét megőrizze. Ezt tökéletesen biztosítják az IoT alapú megoldások, melyek lehetővé teszik a digitális átalakulást, a digitalizált folyamatok egyszerű és gyors bevezetését. Ennek köszönhetően a szervezetek életében digitális transzformáció nem hónapok, évek, hanem napok, hetek alatt is megtörténhet.

 

A Fujitsu a komplex, időigényes és gyakran speciális szaktudást igénylő IoT-megoldásbevezetések támogatására fejlesztette ki Cloud IoT Platformját. Segítségével az ügyfelek megszüntethetik a komplexitást, és olyan „plug-and-play” jellegű, átfogó felhőalapú megoldást vehetnek igénybe, amellyel a főbb üzleti folyamatokba integrálhatják a kívánt IoT-adatokat.

 

A sokelemű API-készlet lehetővé teszi az adatok több forrásból való gyűjtését és összerendezését. A Fujitsu holisztikus műszerfalat (dashboardot) biztosít az IoT-eszközök adatainak kezeléséhez. Így az ügyfelek pontosan az igényeikre szabott IoT-platformot vezethetik be, és a későbbiekben erőfeszítés nélkül bővíthetik megoldásukat új eszközök és nagyobb adatvolumen kiszolgálására. A logikus, használatalapú árképzés a pénzügyi tervezést is megkönnyíti, és feleslegessé teszi a nagy összegű induló beruházást.

 

„Nagyon kevés szervezet vásárolja meg technológiaként a dolgok internetjét. Az ügyfelek mindig konkrét üzleti szükségletekre keresnek megoldást, vagy a folyamataik átalakítására készülve kutatnak új módszer után. Komplett menedzselt IoT-megoldásával a Fujitsu az IoT előnyeinek gyors kiaknázásán túl azt is lehetővé teszi számukra, hogy a tervezés és a rendszerbevezetés bonyolult és időigényes szakaszát kihagyva integrálják működésükbe az adatokat. Menedzselt szolgáltatási portfóliónknak köszönhetően partnerként tudjuk támogatni az ügyfeleket, így a folyamat helyett a végeredményre összpontosíthatnak – és a keletkező értékes IoT-adatokat akadálytanul használhatják fel üzleti működésük átalakítására” – nyilatkozta Conway Kosi, a Fujitsu alelnöke és menedzselt infrastruktúra-szolgáltatásokért felelős EMEIA-régióbeli vezetője.

 

„Az IoT-piac gyors ütemben válik egyre érthetőbbé. A vállalatok már világszerte megkezdték az IoT-platformok által gyűjtött és rendszerezett érzékelőadatok integrálását működési folyamataikba. Így egyre inkább elfogadják az IoT-ot a különálló, pontszerű technológiák, pl. az M2M és az
RFID
logikus utódjaként. Az IoT azonban hamarosan el fogja érni azt az inflexiós pontot, ahol már többre lesz szükség érzékelőknél, technológiánál és adatoknál. A vállalatoknak ezen a ponton rendszerintegrátorok segítségével kell majd kombinálniuk az érzékelőadatokat meglévő rendszereikkel ahhoz, hogy érdemi üzleti értékhez jussanak a részek összességéből. Kutatási eredményeink szerint ebben a szakaszban az ügyfeleknek legfőképp olyan partnerekre lesz szükségük, akik értik és jól kézben tudják tartani az IoT meglévő IT-rendszerekbe való integrálásával járó komplexitást, és képesek arra, hogy a kritikus üzleti platformok hasznos részévé tegyék a dolgok internetjét.”
– mutatott rá Vernon Turner, az IDC kutatócég alelnöke és IoT-kutatásokért felelős munkatársa.

 

A „plug-and-play” jelleggel bevezethető, könnyen a konkrét igényekhez igazítható Fujitsu Cloud IoT Platformmal az ügyfelek felügyelhetik az érzékelőket és az eszközöket, gyűjthetik, továbbíthatják és fogadhatják a keletkező adatokat, és elemezhetik őket a valós idejű döntéshozás támogatására. Költséghatékony és egyszerűen kezelhető, többfelhasználós platformot vehetnek igénybe, amelynek gazdag funkcionalitása a különböző IoT-megoldások egymással való integrálását is megkönnyíti.

 

A Fujitsu a nagyvállalati Cloud Service K5 ökoszisztéma részeként biztosítja ügyfeleinek a Cloud IoT Platformot. A következő generációs felhőplatform kifejezetten a hatékony, egyszerű és gazdaságos nagyvállalati szintű digitális átalakulás támogatására készült. A dolgok internetjének működésében a peremhálózati megoldások (edge computing) is központi szerepet játszanak. A Fujitsu jelentős rendszerintegrátori tapasztalatokat szerzett ezen a területen GlobeRanger iMotion platformjával – különös tekintettel az M2M és az RFID technológiára. Az új IoT-technológia és a régebbi rendszerek zökkenőmentes integrálása terén nagy jártassággal rendelkező Fujitsura támaszkodva az ügyfelek minden eddiginél könnyebben hasznosíthatják a gyakorlatban az IoT által gyűjtött üzletiintelligencia-adatokat.