Lap tetejére
Hirek Tesztek RSS facebook
IT-Extreme hírportál
Szerver/Üzlet
Sulaki - 2016-09-27

PLM 2.0 programunk olyan folyamati keretrendszert hoz létre, amely segít a BSH stratégia kialakításában

A Siemens termék életciklus menedzsment (PLM)
szoftver
üzletága és a BSH Hausgeräte GmbH, Európa legnagyobb háztartásieszköz-gyártója, megállapodást kötöttek arról, hogy tovább erősítik hosszú távú kapcsolatukat annak érdekében, hogy elősegítsék a specifikus ipari szükségletek kielégítésére szolgáló PLM
szoftverek
tökéletesítését. A két vállalat szorosabb munkakapcsolat felállításáról határozott, mivel közös jövőképük van az Industry 4.0-ról és az IloT-ról (Industrial
Internet
of Things, Tárgyak Ipari Internete). Közeli együttműködésüktől azt várják, hogy a Siemens mélyebben megismeri a háztartási gépek termék életciklusának folyamatával kapcsolatos különleges követelményeket, miközben csökkenti a költségeket, időt takarít meg és garantálja a minőség és az innováció fenntartását a BSH és az egész iparág számára.

„A kihívások, amelyekkel vállalatként szembe kell néznünk a digitális átmenet során szükségessé teszik, hogy új módszereket alkalmazzunk a fejlesztési és termelési folyamatokban. Az optimalizált PLM folyamatok elengedhetetlenek ennek a megvalósításához” - nyilatkozta Joachim Reichel, a BSH Hausgeräte GmbH informatikai vezetője. „A régi PLM
szoftveres
partnerünkkel közösen végrehajtott fejlesztések valóssá teszik ezeket az új folyamatokat. A Siemens szoftveres megoldásai informatikai stratégiánk szerves részét képezik. Ezért ez a stratégiai partnerségi megállapodás megerősíti elkötelezettségünket egy közös jövő iránt.”

A Siemens partnersége a BSH-val a várakozások szerint mindkét céget segíteni fogja abban, hogy kialakítsák saját stratégiájukat az ipari forradalom most kialakuló negyedik generációjáról, az Industry 4.0-ról és az IIoT-ról. A BSH kiterjeszti a hálózatba kapcsolt háztartási eszközök kínálatát és célul tűzte ki, hogy termékeit okos otthon környezetekbe integrálja. A BSH arra számít, hogy a PLM szoftver segítségével folyamatosan tudja támogatni a jövőbeni termék életciklus folyamatot. A Siemens számára az is előnyös lehet, hogy hozzá tud igazodni az olyan vezető ügyfelekhez, mint a BSH, ezáltal igazolni tudja stratégiai megközelítését ebben az iparágban. Mindkét vállalat további horgonypontnak tekinti a szövetséget a kapcsolatukban, illetve a hosszú távú együttműködés melletti elkötelezettségnek.

„PLM 2.0 programunk olyan folyamati keretrendszert hoz létre, amely segít a BSH stratégia kialakításában, különösen az elkövetkező évek fejlesztési folyamatait illetően. Számos ilyen folyamatot a Siemens szoftvere segítségével hajtunk végre” - nyilatkozta Reichel. „Ez a jövőbeni stratégia nagy mértékben azon alapszik, hogy ezeket a folyamatokat tökéletesen hozzá tudjuk igazítani az új követelményekhez. A stratégiai partnerség és a vele járó közös fejlesztések kulcsszerepet játszanak abban, hogy ezeket a változtatásokat gyorsan át tudjuk ültetni a gyakorlatba. Izgatottan várom, hogy hozzákezdjünk a jövő közös formálásához.”

„Az ügyfeleinkkel szoros együttműködésben folytatott munka révén alapos betekintést nyerünk a folyamataikba és iparág-specifikus igényeikbe” - mondta Urban August, a Siemens PLM Software rangidős németországi alelnöke és ügyvezető igazgatója. „Így folyamatosan tudjuk fejleszteni ipari megoldásainkat olyan nyitott, jövőbiztos architektúrával, amely később is rugalmas marad. Ennek eredményeként ügyfeleink döntő versenyelőnyre tehetnek szert az innovatív technológiának köszönhetően, amelyet hozzá lehet igazítani a legjobb megoldásokhoz.”

A BSH holisztikus digitalizálási megközelítést követ, amely segíteni fog egy teljesen integrált PLM folyamatkészlet megalkotásában az Industry 4.0 jövőkép támogatására. A Siemens és a PLM szoftver technológiája továbbra is fontos szerepet fog játszani ebben az átalakulásban. A BSH már telepítette a Siemens Teamcenter® szoftverét, a világ legtöbbet használt digitális életciklus menedzselő rendszerét, az NX™ szoftvert, a terméktervezés, szimuláció és gyártás vezető megoldását, valamint a Tecnomatix® portfóliót, a digitális gyártás vezető iparági eszközét. A BSH és a Siemens úgy vélik, hogy ha folytatják a szoros közös munkát, akkor már korai szakaszban azonosítani tudják a potenciális problémákat, így költség- és időmegtakarítást érhetnek el mindkét vállalat számára, illetve olyan PLM megoldást tudnak kidolgozni, amely segít a BSH-nak és az egész iparnak az innováció jobb megvalósításában.