Lap tetejére
Hirek Tesztek RSS facebook
IT-Extreme hírportál
Szerver/Üzlet
Sulaki - 2016-09-13

Az organikus fejlődés nem elég a növekedéshez

Októberben fuzionál két jelentős magyarországi munkaerő-közvetítő és     - kölcsönző cég, a Job Kft és a Ventiv Kft. Az immár több mint 2 milliárd forint forgalmú és 30 állandó munkatársat foglalkoztató JobGroup különböző szakterületeken a felsőfokú végzettséget igénylő munkakörök betöltésére koncentrál. A fúzió révén – a Job, a BrandJob és a Rehabjob tevékenységét összefogó, magyar tulajdonú cégcsoport – megerősíti helyét a piacvezető magyarországi HR szolgáltatók között.

 

2016 októberétől a Job Kft. divíziójaként működik tovább a gyógyszeripari HR- szolgáltatások terén élenjáró Ventiv Kft.. A Ventiv beolvadása révén a Job egy, a magyar gazdaság szempontjából jelentős húzóágazat, a gyógyszeripar és az egészségügy területén kerül erős pozícióba.

 

„A közhiedelemmel ellentében a munkaerő-kölcsönzés távolról sem egyenlő fizikai dolgozók tömeges méretekben történő kampányszerű foglalkoztatásával” – mondja Dobár Attila, a Job Kft. ügyvezető igazgatója. „A munkaerő-kölcsönzés egyike az ügyfeleknek rugalmasságot és költséghatékonyságot biztosító korszerű HR-megoldásoknak. Ez az eszköz a vezetői munkakörök esetében is képes a hagyományos foglalkoztatás biztonságát a kölcsönzötti lét rugalmasságával ötvözni, ezzel pedig a munkavállaló és a munkaadó egyaránt jól jár. Több mint 300 kölcsönzött munkatársunk zöme évek óta élvezi ennek a megoldásnak az előnyeit.”

 

„Még számunkra is meglepő volt, amikor néhány éve egy nemzetközi gyógyszeripari cég nemcsak a teljes magyarországi csapat, hanem az első számú vezető kölcsönzésével is megbízta cégünket” – teszi hozzá Tál Mariann, a Ventiv Kft. ügyvezető igazgatója. „Sőt, az irodabérléstől a cégautólízingig minden, a vezetők és az orvoslátogatók foglalkoztatásával, és a cég működtetésével összefüggő teendőt mi végeztünk. Az általunk kölcsönzött munkatársak pontosan ugyanazoknak a szigorú követelményeknek felelnek meg, mint a cég által közvetlenül foglalkoztatottak, ez pedig az egészségügy területén a szabályok és előírások maradéktalan betartása miatt különösen fontos. Nem véletlen, hogy azóta is folyamatosan kölcsönzünk közép- és felsővezetőket, valamint magasan képzett, speciális munkakört betöltő munkatársakat.”

 

A tapasztalatok szerint a kölcsönzés gyakran jelent kiutat akkor is, ha egy cégnek - a szigorú létszámgazdálkodás vagy a tőzsdei kontroll következtében - nincs módja létszámbővítésre. Az ilyen helyzetekben a cég anélkül tud felkészült és megfelelően képzett munkatársakra szert tenni, hogy foglalkoztatásuk a pénzügyi eredményességet rontaná.

 

A fúziót várhatóan megkönnyíti, hogy a két cég tevékenység-portfóliója hasonló, és mindketten átfogó HR-szolgáltatások keretében szolgálják ki ügyfeleiket. A Ventiv a kölcsönzés mellett a közvetítést, a HR tanácsadást, sőt akár teljes értékesítési csapatok kiszervezését is végzi, mindehhez teljeskörű munkaügyi adminisztrációt is biztosít. A három önálló cégből álló JobGroup már eddig is jócskán épített a területek „átjárhatóságára”.

 

„Számunkra a fúzió tovább erősíti a JobGroup sokszínűségéből fakadó erejét. A Ventiv révén egy húzóágazat, a gyógyszeripar munkaerőgondjainak megoldásához tudunk hozzájárulni, a toborzást a munkáltatói márkaépítéssel és a toborzási hatékonyság növelésével támogatja majd a BrandJob. A RehabJob és a Ventiv közösen pedig már az egészségügyi és a szociális szféra egy hatalmas szeletét képes lefedni. Szerintünk a mai piaci körülmények között egy magyar tulajdonú vállalat nem szabad, hogy csak az organikus fejlődésben gondolkodjon, ehhez túlságosan kialakult, beállt a piac. Reményeink szerint a mostani fúzió is azt igazolja, hogy a szakértelem megsokszorozásával, a szinergiák erősítésével, ugyanakkor a felesleges párhuzamok kiküszöbölésével új piaci lehetőségeket lehet megnyitni” – mondta Dobár Attila.