Lap tetejére
Hirek Tesztek RSS facebook
IT-Extreme hírportál
Szerver/Üzlet
Sulaki - 2016-09-09

A hagyományos informatikus oktatás kőbalta

Válaszként a 22 ezer fősre becsült IT-szakemberhiányra, új modellben biztosítja informatikai képzéseit Magyarország egyik legrégebbi informatikai oktatóközpontja, a NetAcademia. A hagyományos tantermi képzés helyett tanfolyamai mostantól korlátlan számban online végezhetők, a korábbi díjak töredékéért éves előfizetés fejében, míg az alaptanfolyamok ingyenessé válnak. Az IT Factory nevű startup keretében kidolgozott és már bizonyított módszertan további előnye, hogy egy tanfolyamot egyszerre akár 1000-es nagyságrendben hallgathatnak a diákok, így a hazai informatikus hiány akár 3 év alatt megszüntethető.

A NetAcademia 2008-ban saját startupjaként indította útjára az alapszintű online IT-képzéseket nyújtó IT Factoryt, mely egy kísérlet volt arra nézve, hogyan lehet a hagyományos tantermi oktatást teljes egészében online-ra cserélni. Az elmúlt évben résztvevői számát duplázó IT Factoryban kifejezetten programozói tanfolyamok indulnak, melyek akár előképzettség nélkül nyújtanak gyakorlati tudást a résztvevőknek, s ahol az alapozó tanfolyamok ingyenesek. Ezt a modellt veszi most át az üzemeltetői és etikus hekker képzéseket biztosító NetAcademia. „Az elmúlt években az online, valós időben közvetített oktatás tökéletesen bebizonyította életképességét, sőt ma már úgy látjuk, ez az oktatás jövője, a többi módszer kőbalta. Persze ehhez az is kellett, hogy komolyan végiggondoljuk, hogyan is kell oktatni ezen az új csatornán keresztül. Így született meg az IT Factory módszertana, amit mostantól a NetAcademia is használ, s melynek keretében egész éves tanulási lehetőséget biztosítunk mindenkinek, megfizethető áron, illetve alaptanfolyamaink ingyenesen érhetők el” – mondta Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont ügyvezetője

A NetAcademia üzleti modellváltása nem pusztán az oktatás formáját változtatja meg, de korlátlanná teszi a tanfolyamok elérhetőségét is. A korábbi rendszerben a professzionális informatikus képzések tantermi oktatás keretében voltak elérhetők, tanfolyamonként átlagosan 400 ezer forintos áron. Az új modellben a NetAcademia áttér az online képzésre, és éves előfizetés keretében az összes tanfolyamát elérhetővé teszi a korábbi, 1 képzésre jutó átlagár feléért.

3 év alatt megszüntethető a hazai IT-munkaerőhiány

A piaci trendeket figyelembe véve éves szinten 20 tanfolyamot indítunk három fő témakör köré csoportosítva. Ezek a fejlesztői, üzemeltetői, valamint az etikus hekker képzések. Az oktatás valós időben, az online képzési keretrendszeren keresztül zajlik, így bárhonnan elvégezhető. A tematikát a tervek szerint folyamatosan igazítjuk a piaci igényekhez, így évente akár 60-70 százalékban frissül majd a tananyag" – tette hozzá Fóti Marcell.

A módszertan mellé kidolgozott felhő alapú oktatási rendszernek köszönhetően a résztvevői szám tulajdonképpen bármekkora lehet, az infrastruktúra egy főtől akár több ezer hallgatóig skálázható. „A döntéstől azt várjuk, hogy elhárul a korábban helyhez kötöttségből, magas képzési díjakból és a nem naprakész tematikából egyaránt fakadó akadály a tömeges informatikus képzés elől. Becsléseink szerint az új rendszerben éves szinten akár 10 ezer IT-szakember vértezhető fel piacképes tudással, így a jelenlegi informatikus hiány akár 3 éven belül leküzdhető” – emelte ki Fóti Marcell.