Lap tetejére
Hirek Tesztek RSS facebook
IT-Extreme hírportál
Számítástechnika
Sulaki - 2016-07-12

A világ első olyan irodaépülete, amelyet egy háromdimenziós nyomtató segítségével hoztak létre, most nyílt meg Dubai területén. A 250 négyzetméter alapterületű "jövő irodáját" Dubaiban, az Emirates Towers közelében építették meg egy 20 láb magas, 120 láb hosszú &eacute

A világ első olyan irodaépülete, amelyet egy háromdimenziós nyomtató segítségével hoztak létre, most nyílt meg Dubai területén. A 250 négyzetméter alapterületű "jövő irodáját" Dubaiban, az Emirates Towers közelében építették meg egy 20 láb magas, 120 láb hosszú és 40 láb széles háromdimenziós printer használatával. A központi épület-üzemeltetési platformba beintegrált, beléptető és felügyeleti rendszerekkel kiegészített épületgépészeti technológiát a Siemens biztosította. A technológia alkalmazása alacsony üzemeltetési költségeket és csökkentett energia-fogyasztást tesz lehetővé.

"Büszkék vagyunk rá, hogy részt vehetünk ebben az úttörő jellegű projektben, és az intelligens, digitalizált épület-automatizálási és vezérlési megoldásokhoz biztosított legkorszerűbb technológia révén támogathatjuk Dubai Intelligens Város (Smart City) stratégiáját" - mondta Matthias Rebellius, a Siemens Building Technologies Divízió vezérigazgatója.

A "jövő irodája" kulcsfontosságú komponenseinek beépítése a Siemens Desigo CC épület-üzemeltetési platformjának a segítségével történik. A platform lehetővé teszi, hogy egy központi helyről valósítsák meg az épület műszaki infrastruktúrájának vezérlését és optimalizálását, valamint a felügyeleti, légkondicionáló és beléptető rendszerek működtetését. A testre szabott számítástechnikai környezet valós időben jelzi ki a különféle rendszerek állapotát, lehetővé téve az operátorok számára az épület energia-teljesítményének pontos megfigyelését és vezérlését.

A "jövő irodája" koncepció a Siemens videó megfigyelő rendszerét használja, ideértve a nagy felbontóképességű kamerákat, a
web
alapú hozzáférést az alkalmazásokon (app) és web klienseken keresztül, valamint a biometrikus jellemzőkön és intelligens kártyákon alapuló beléptető rendszert. A Siemens szállította a tűzvédelmi technológiát is az érzékelési, riasztási és vezérlési feladatokhoz, többek között azokat a többérzékelős detektorokat, amelyek illeszthetők a változó környezethez, elemzik a jelzéseket a téves riasztások kiszűrése érdekében és védelmet biztosítanak az olyan veszélyek ellen, mint a szénmonoxid jelenléte. A hatékonyabb karbantartás biztosítása céljából a rendszert távolról is lehet elemezni, kiértékelni és diagnosztizálni.

"A kulcsfontosságú funkciók integrálása egy intelligens épület-üzemeltetési rendszerbe nyilvánvaló előnyökkel jár a biztonság, a költségek és a hatékonyság szempontjából, a Siemens pedig élen jár abban a tekintetben, hogy képes az összes épületgépészeti szakterület irányítását egyetlen integrált platformba egyesíteni" - folytatta Rebellius. "A Desigo CC segítségével az üzemeltetők pontosan áttekinthetik az eszközeiket, így azok irányítása nemcsak hatékonyabb és áttekinthetőbb, de a rugalmas használat és az energiatakarékosság szempontjai is érvényesülnek."

A Desigo CC épület-üzemeltetési platform az épületgépészeti rendszerek szélesebb skálájának kezelésére is képes, ideértve a fűtő, szellőztető és légkondicionáló, valamint alkalmas a tűz- és biztonságtechnikai rendszerek kezelésére is. Akövetelmények változásával újabb komponensek is beilleszthetők a platformba. A világszerte üzembe helyezett Desigo CC platformok akár 20 százalékkal is csökkentették az épületek üzemeltetési költségeit.