Lap tetejére
Hirek Tesztek RSS facebook
IT-Extreme hírportál
Mobil
maxray - 2015-08-05

Miben különböznek a nők és a férfiak, amikor okostelefonjaikat, táblagépeiket és számítógépeiket használják? A Samsung kutatása szerint több nő használja tanulásra, kapcsolattartásra, olvasásra és egészségének megőrzésére a kütyüjeit, míg a férfiak gyakrabban navigálnak, és gyakrabban

 

 

Mire használjuk leggyakrabban okostelefonjainkat, táblagépeinket, számítógépeinket? Van-e különbség, és ha igen, akkor hol, a nők és a férfiak felhasználói szokásai között?- többek között ezekre a kérdésekre kereste a választ a Samsung összeurópai kutatása, a Samsung Techonomic Index 2015 hazánkban is. A kutatás eredményei sokatmondóak és figyelemreméltóak. Az még nem meglepő, hogy legtöbben emailezésre, fészbukozásra, SMS-ezésre, bankolásra és vásárlásra használják ezeket az eszközöket. Az igazán érdekes dolgok akkor derülnek ki, ha összehasonlítjuk a számokat női-férfi bontásban is. Megtudhatjuk például, hogy sokkal több nő (44 százalék) használja a kütyüjeit arra, hogy egészségesen éljen, táplálkozzon, és fizikailag fitt maradjon, mint ahány férfi (29 százalék). Rengeteg alkalmazás és internetes felület segíti azokat, akik egészségesen akarnak étkezni, rendszeresen sportolnak, valamilyen egészségügyi problémájukat akarják megoldani életmódváltással, vagy egyszerűen csak formában akarnak maradni. Ezek a tartalmak már magyarul is elérhetők, a legnépszerűbb okostelefon-alkalmazásoknak pedig létezik magyar verziója is. Vagyis ma már minden ember megtalálhatja a személyére szabott segítséget a kütyüje segítségével.

A kutatásból az is kiderült, hogy sokkal több nő használja kapcsolattartásra a számítástechnikai eszközöket: jóval többen fészbukoznak (+7 százalékpont),
SMS
-eznek (+5 százalékpont) vagy használnak instant üzenetküldő alkalmazásokat (+7 százalékpont), mint például WhatsApp, Skype vagy Snapchat férfitársaiknál.

 

 A magyar felhasználók közel kétharmada (63,5 százalék) szokta térképnézésre, navigációra igénybe venni okostelefonját, táblagépét, vagy számítógépét. Minden negyedik (24,5 százalék) honfitársunk stream-el filmeket vagy TV-műsorokat a netről. Itt azonban a férfiak dominálnak: mindkét esetben 5 százalékpont a különbség javukra.

 

 

Nyilas Orsolya, vállalati kommunikációs vezető elmondta: „A kutatás arra is választ adott, hogy milyen tartalmakat töltenek le a magyar nők és a férfiak. Eszerint azok a nők, akik tanulásra, képzésre használják okostelefonjukat, táblagépüket, számítógépüket, egy átlagos napon 51 percet töltenek ezzel, szemben a férfiak 41 perces átlagával. Még jelentősebb a különbség az e-könyveket, digitális magazinokat olvasók körében: itt a nők 19 percet „vernek rá” a férfiakra, napi átlag 53, olvasással töltött perccel.”