Lap tetejére
Hirek Tesztek RSS facebook
IT-Extreme hírportál
Érdekességek
Sulaki - 2015-05-12

Nemcsak a számok mutatják, hogy növekszik a magyar 3D nyomtatás piac...



A május 15-i, pénteki konferencia reggel 10:00-kor Hafner előadásával kezdődik, melynek végén néhány kérdés feltételére is lehetőség lesz. Ennek jelentőségét a vállalat eredményei mutatják: a mai napig több mint 80 000 MakerBot
3D
nyomtató került eladásra, ami több mint 33%-át teszi ki a piacnak. Mindemellett a cég egyik célja iskolai 3D nyomtató laborok elterjesztése, melynek  eredményeképpen már világszerte 5000 intézmény rendelkezik saját MakerBot printerrel (a 3Dprint.com szerint). Alexander Hafner ehhez illeszkedően főként a 3D nyomtatás oktatásban betölthető szerepéről és jövőjéről fog beszélni.

 A német ügyvezető egyébként a MakerBot hazai forgalmazója, a FreeDee Printing Solutions meghívására érkezik Magyarországra. A cég, akik standján szintén meglátszik a fejlődés, a tavalyi 3D Printing Days-hez képest 7 új 3D nyomtatóval, 2 darab felső kategóriás 3D szkennerrel és több mint 80-féle színes és különleges nyomtatószállal bővítette a kínálatát. Ráadásul a kiállításra még két új termékkel készülnek: a 3Doodler 2.0-val és a Fuel3D Scanify szkennerével!

 A freedee.hu-n már előrendelhető, de játékuk során meg is nyerhető a 3Doodler 2.0, a 3D nyomtató varázsceruza legújabb, továbbfejlesztett verziója. A 3Doodler az egyedüli eddigi olyan, közösségi finanszírozással létrejött kezdeményezés, aminek kétszer is (első kampány, második kampány) millió dollár feletti összeget sikerült összegy?jtenie az amerikai Kickstarter portálon. A FreeDee pedig már az első kampánynál is felfigyelt erre az innovatív eszközre, amely rendkívül népszer? volt: több száz darab került eladásra itthon, és rengeteg alkotó felnőtt, fiatal és gyermek próbálhatta ki a cég workshopjain az év során. A 2.0-nak keresztelt új verzió első, hazai 20 példánya május 14-16. között a FreeDee standjánál tekinthető meg élőben a 3D Printing Days keretein belül. Ez azért is nagy szó, mert a gyártás még korántsem ért véget, az amerikai forgalmazó cég weboldalán is csak előrendelésre van lehetőség.

 A 3Doodler mellett a Fuel3D Scanify szkennere is egészen friss, ropogós áru a 3D piacon: mindössze idén áprilisban hozták kereskedelmi forgalomba, és a 3D Printing Days-en tervezett bemutatástól kezdve kapható Magyarországon is. A FreeDee célja az új termékkel, hogy a felső kategóriás Artec 3D szkennerek és a belépő kategóriás Sense szkennerek közötti ?rt kitöltse.