Számítástechnika
Sulaki - 2010-01-30
Szegény ember PSP-je? Nem, inkább egy megfizethető, kisebb gyerekeknek való játékkonzol...
megfizethető ár, 80 darab beépített játék
9 pont
6 pont
8.5 pont
7.8 pont
7.7 pont
összpontszám: 7.8 pont
kis felbontás, halk hangszórók
Tavaly karácsonykor érkezett meg hazánkba az Alcor cég játékgépe. Az Alcor név elsősorban az MP3,
MP4
lejátszói, a digitális beltéri egységei és a navigációs eszközei miatt tünhet ismerősnek. A cég azonban, most egy új szegmensben, a hordozható játékkonzolok piacán is megjelent, és jól gondolkodott, mivel az alsó árkategóriába eső szegmensben kezdett el értékesíteni. Ez azért bizonyulhat sikeres stratégiának, mert a középkategóriás hordozható játékok piacán a Nintendó, míg a csúcs kategóriában a Sony PSP mondhatni verhetetlen ellenfél lett volna az Alcor számára.
A csomagolás nem árul „zsákbamcskát”, mert az eszköz képe és a 80 beépített játék 1-1 mozzanata is azonnal látható a kartondobozon. (Valóban 80 kép van, mert 5 sorban 16 kis képecskét számoltam össze.) A dobozban megtalálhatjuk a játékgépet, a hálózati adaptert és a TV kábelt. (van egy 60 játékos változat is, melyben a két kábel nincs a dobozban, de az ára mérsékeltebb)
A kis játékgép tenyérnyi méretü, és minden oldalán lekerekített. [%IMAGE=12519%]A 2,5
colos
320 x 220 képpontos kijelző áll a középpontban, amely mellett mind a bal, mind a jobb oldalon vezérlő gombokat találunk. Az alsó részen helyezkedik el a fülhallgató csatlakozó és a bekapcsoló gomb, míg a fedőlapon a hálózati csatlakozó az
AV
csatlakozó és a hangerő szabályzó kapott helyet. Az elemeket értelemszerüen az alsó rész kis ajtajának eltávolítása után helyezhetjük a készülékbe.
[%IMAGE=12520%]
A bekapcsolást követően a kijelző életre kel, és farkasszemet nézhetünk az egyszerünek mondható menüvel. A felhasználói felület jól, tagoltan van felépítve, mivel a 80 játék 6 csoportba sorolva érhető el, melyek a következők: Lövöldözős, Akció, Sport, Logikai, Türelemjátékok és Egyéb játékok. A sport játékokkal kezdtük az ismerkedést. A felbontás és a kidolgozottság változó, de ezt összességében, az összes játékra el lehet mondani. [%IMAGE=12521%]A focitól a motor és vízi sportokig játszhatunk mindefélét. A lövöldözős játékban találkozhatunk még az előző évezred 80-as éveiben népszerünek mondható kezdeti számítógépes játékokra emlékeztető inkarnációkkal. Ez a 30-40 éves korosztálynak felérhet egy időutazással. Azt azonban mindenképp fontos észben tartanunk, hogy ezt a konzolt az árához mérten kell kezelnünk. Tehát a 9900 forintos árért egy inkább kisgyerekeknek való konzolt kaphatunk a pénzünkért. És ugyan volt egy kollega, aki a „szegény ember” PSP-jének nevezte, de ezen csak mosolyoghatunk, mert a beépített 80 darab játék, az ár és a könnyü kezelhetőség egyértelmüen sok örömet okozhat gyermekeinknek, pláne abban a korban, amikor még sajnálnánk, ha egy drága 40-50 forint közötti játékkonzolt és a hozzá darabonként megvásárolható 4-5 ezer forintos játékokat nyúzná (halálra). Mindezek mellett a 80 játék között van pár olyan, amellyel a szülők is el tudják magukat foglalni.
[%IMAGE=12522%]
Összegezve elmondhatjuk, hogy a konzol tudása, a játékok kidolgozottsága nem egy csúcstermékre utal, de a 80 darab beépített játék, akár egy TV készülékhez csatlakoztatva is sok örömmel szolgálhat a gyerkőcöknek és talán azt sem bánjuk, ha 1-2 év után a gyerekek majd komolyabb eszközre vágynak majd, mert addig is ez egy jó és olcsó befektetés.