Szerver/Üzlet
business_guru - 2009-03-25
Korábban Veszprémben is sok problémát okoztak a kéretlen levelek, ám amióta az önkormányzat e-mail forgalmának védelmét 2007. novemberétÅ?l a Ninja Email Security látja el...
„A legnagyobb veszélyt a vírustámadások, a kémprogramok általi adatlopások, a reklámprogramok és a spamek jelentik a hálózaton belül.” - mondja Maléth György, a Veszprémi Önkormányzat informatikusa.
Korábban Veszprémben is sok problémát okoztak a kéretlen levelek, ám amióta az önkormányzat
e-mail
forgalmának védelmét 2007. novemberétől a Ninja Email Security látja el, megszünt a dolgozókat állandóan zaklató spamek áradata. A 2007. novemberi bevezetés óta a levélforgalom mintegy 90%-a bizonyult spamnek – vagyis kb. évi 1 millió kéretlen reklámtól és levélben érkező vírustól mentesíti a Ninja az önkormányzat dolgozóit. A hivatal egy évre szóló licenceket vásárol, s amikor 2008-ban elérkezett a licenchosszabbítás ideje, nem volt kérdéses, hogy a Ninja látja el a jövőben is az e-mail postafiókok védelmét.
VIPRE: vírus- és kémprogram védelem egyben
Az Önkormányzat már 2001 óta alkalmaz vírusirtót a hálózaton belül, azóta több nemzetközi gyártó termékét is kipróbálták. Jóllehet az antivírusok megfelelő védelmet nyújtottak a hagyományos vírusok ellen, nem nyújtottak hatékony megoldást a modern, komplex kémprogramok ellen, amelyek az évek során a legnagyobb kihívást jelentették az informatikai biztonság terén.
„A legtöbb programnál hiányzott a központi menedzselés lehetősége, a vírusirtókat egyesével, kliensenként kellett telepíteni, illetve a licencek meghosszabbítása is csak egyesével volt lehetséges.” – mondja Maléth György. Ezért a Ninja Email Security licencének meghosszabbításakor tesztelték a Sunbelt VIPRE Enterprise változatát, amely nagyobb hálózattal rendelkező cégeknek, illetve szervezeteknek nyújt átfogó végpontvédelmi megoldást. A VIPRE a Ninja-hoz hasonlóan meggyőzően szerepelt a teszten, ezért az Önkormányzat korábbi antivírusának lecserélése mellett döntött, ráadásul a kedvező licencárak miatt a város nem egy, hanem három éves licencet vásárolt. A VIPRE telepítését nagyban megkönnyítette, hogy egy előre konfigurált környezetről telepítő csomagot lehetett készíteni, így a gépeken külön beállításokat nem igényelt az új vírus és kémprogram elleni védelem. A bevezetést követően a VIPRE segítségével az informatikusok a hálózat számítógépeinek 62%-án találtak károkozót. Elsősorban a korábbi vírusvédelem által mellőzött reklámprogramokat és kémprogramokat távolítottak el, de trójai programokat, makróvírusokat, jelszótörő alkalmazásokat és billentyüzet leütéseket naplózó szoftvereket is szép számmal azonosított a VIPRE.
„A VIPRE előnye egyrészt az ára, mivel a második és harmadik évre szóló licenc lényegesen kedvezőbb árú, mintha évente meg kellene venni, másrészt az, hogy lényegesen kevesebb hardvererőforrást vesz igénybe, mint egy különálló víruskereső és egy kémprogram-eltávolító együttvéve. Más termékekkel összehasonlítva csak annyi erőforrás igényt támaszt a számítógéppel szemben, mint önmagában egy gyors víruskereső.” – mutat rá Maléth György a VIPRE előnyeire. A VIPRE gyorsasága és minimális erőforrás-igénye vadonatúj fejlesztésü víruskereső motorjának köszönhető, míg a teljes értékü kémprogram védelem az egyetlen rendszerben egyesített fejlett kódemulációs és viselkedés elemző eljárásoknak, az anti-rootkit technológiáknak, a gyors adatbázis alapú kereséseknek, és az új MX-V virtualizáción alapuló kódelemző módszereknek köszönhető. A veszprémiek nyugodtan dolgozhatnak azon, hogy továbbra is a lehető legtöbb vállalkozás telepedjen meg a városban, munkájuk zavartalanságáról és adataik biztonságáról a Ninja és a VIPRE együtt gondoskodnak.